FanFest 2012

V roce 2012 jsme si připravili doslova pohádkový program. Kromě toho se opět můžete těšit na studentské filmové projekty a na tvorbu lidí, kteří natáčení filmů berou jako svůj koníček. Tak využijte přiležitosti a přijďte se podívat na filmy, které v kině nikdy neuvidíte.

Pohádky nejsou pro děti

FanFest 2012 se nesl ve znamení pohádek. Řeč je především o pohádkách, které byste dětem nevyprávěli. Prostor dostanou i typické pohádkové symboly a skryté sexuální významy. Přednášející se inspirují v analytické psychologii a odhalí archetypální postavy a motivy, které se v pohádkách objevují, aniž bychom si to často uvědomili.

Program

Co jste mohli vidět v roce 2012

Karel Zeman

Ročník 2012 byl zaměřen na tvorbu legendárního filmového režiséra Karla Zemana, zaměříme se především na tyto filmy:

  • Čarodějův učeň
  • Cesta do pravěku
  • Zemanovy krátkometrážní filmy

Soutěžní filmy

Do programu bylo zařazeno promítání všech soutěžních filmů, které postoupí do druhého kola soutěže. Promítání bude doprovázeno dalším programem zaměřeným na tvorbu filmu.

Trailery

Trailery propagují film, jsou typické dynamickou hudbou a akčními záběry, z některých lidem naskakuje husí kůže, mnohdy jsou lepší než film samotný. Jak se filmový trailer proměňuje, jaké jsou vývojové tendence a proč nás tolik baví?

  • Nejlepší pohádkové/hororové trailery
  • Trailery na připravované filmy

Krátkometrážní filmy

rátkometrážní filmy nejsou tak známé a populární jako filmy celovečerní. Ovšem mají svoje kouzlo, příběh, humor nebo napětí. Představíme vám české i zahraniční kraťasy s pohádkovou tématikou.

Denní dávka inspirace

Profesionální tvůrci často točí krátké šoty nebo reklamy a běžný divák nemá příliš mnoho příležitostí se s podobnou prací setkat, pokud ji sám aktivně nevyhledává. Přijďte se podívat na umělecky kvalitní zpracování různých motivů a témat, které jsme pro vás našli na serveru Vimeo. Představeny budou také zajímavé virální reklamy, o kterých se dozvíte i něco málo teorie a jejich filosofie.