FanFest2013

Zde si můžete přečíst, co se dělo na FanFestu v roce 2013

Téma FanFestu 2013 se neslo ve znamení detektivek a krimi. Jednalo se především o detektivní příběhy, které byly převedeny na filmové plátno nebo adaptace knižních verzí detektivek. Nesmí chybět ani klasický detektivní žánr film-noir, který se začíná vykrystalizovávat po druhé světové válce. Nebyl by to FanFest, kdybychom vám nepředstavili kompletní režisérskou tvorbu. K tému nás nenapadl nikdo vhodnější než David Fincher, jehož filmy jsou skvostem v rámci žánru. Dále se můžete seznámit s tvorbou mladých režisérů filmových škol, jejichž tvorbu vám rádi představíme.

FanFest plný napětí a zločinu

V oblastni literatury je průkopníkem detektivního žánru Edgar Allan Poe. Od konce devaténáctého století se tento žánr dále rozvíjel a stal se velmi populárním. Nejznámější je pravděpodobně dílo sira Artura Conna Doyla a Agathy Christie. Knihy těchto autorů se staly námětem pro zpracování mnoha filmů. V programu FanFestu se s detektivním žánrem seznámíte trochu podrobněji. Řeč bude mimo jiné o filmu-noir, o detektivních parodiích a o filmech inspirovaných skutečnými událostmi.

David Finecher

Tvorba Davida Finchera je z velké části spojena s detektivním žánrem nebo přinejmenším s prkvy tohoto žánru. Mezi nejslavnější krimi filmy patří Zodiac nebo Sedm. V roce 2011 svojí filmografii obohatil o film inspirovaný severem, tedy o film Muži, kteří nenávidí ženy.

Projekce studentských filmů

V minulých letech se v rámci FanFestu uskutečnila soutěž amatérských filmů, vzhledem k velké časové náročnost, složité administrativě a nezájmu tvůrcu o festival, jsme se rozhodli soutěž zrušit a nahradit jí promítáním filmů studentů filmových škol, které už jste částečně mohli vidět na minulém ročníku FanFestu.