Program FanFestu2013

Letošnímu programu vévodí detektivní žánr. Můžete se těšit na přednášky, promítání a na workshop.

Film noire aneb sexy staroušci

Přednáška se bude nést v duchu žánru noir – v tajemném, pesimistickém prostředí, prostoupeném zoufalstvím, melancholií a drsnými, cynickými detektivy tzv. hardboiled school. Světlo do stínů temných zákoutí vnesou femme fatal v podání nejslavnějších hereček 40. a 50. let. – Ingrid Bergman, Lauren Bacall a Gene Tierney. Detektivové, antihrdinové, žijící v podsvětí zločinu a násilí, zachmuření, ironičtí a osamělí, se představí v nejslavnějších filmech té doby – Hluboký spánek, Maltézský sokol, Laura, Sbohem buď, lásko má, Líbej mne až k smrti,… Přijďte se podívat na drsné chlapíky, kterým ani po sedmdesáti letech neubylo šarmu, velkého charisma a drsných, jízlivých hlášek.

Psí detektivové

Psí detektivové, ale nejen oni. V roli soukromého očka uvidíte i myš, šimpanze, morčata či mouchu. Hlavní slovo ale budou mít talentovaní psí detektivové, především Komisař Rex a jeho nejlepší kousky. Následovat bude Rin tin tin, Scooby-Doo, ale také Rychlá rota s Chipem a Dalem. Přijďte se podívat na zvířecí detektivy a jejich zapeklité případy.

Nej záporňáci a jejich úchylky

Detektivní žánr je na nich založený. Hrají skoro hlavní roli, či se ji snaží získat. A přesto vždy prohrávají. Záporňáci. V přednášce si ukážeme výběr z toho nejlepšího, co filmový svět nabízí. Bude se jednat o velmi vyhraněné jedince s láskou k lidskému masu a k jeho různým částím, ale i k penězům, vládou nad světem či zničení kladného hrdiny. Mezi tyto zajímavé jedince bude patřit Hannibal, Dexter (i v animované verzi), John Doa (Sedm), Joe Carroll (Following), ale také Gru z Já, padouch či Megamysl.

Jack Rozparovač

Kdo by neznal Jacka Rozparovače. Mýty opředená historická postava, která zaujala nejednoho spisovatele a režiséra? Co o Jacku Rozparovači dnes víme, co jsou pouze teorie a jak se s jeho postavou vypořádli režiséři se dozvíte v této přednášce.

Vrazi na plátně

Příběhy brutálních vražd a osobnosti zločinců jsou bizardní a zároveň přitažlivé. Mhoho tvůrců se je proto rozhodlo adaptovat a příběhy zhmotnit na plátnech kin. Kteří skuteční vrazi inspirovali filmaře a třeba i několikrát? Opravdu jste si myseli, že zrůdy z filmů Psycho, Mlčení jehňátek nebo Zodiac neexistují a jsou pouhým výmyslem kreativních scénáristů?