Tisková zpráva 2011

Festival fantazie se koná 30. 6. - 10. 7. 2011 v Chotěboři. Jedná se o největší setkání fanoušků fantastiky, sci- fi a her v České republice. V programu si na své přijde opravdu každý – není totiž zaměřen pouze na sci-fi a fantasy, ale také na historii, esoterismus, populární filmy a seriály. A na co všechno se můžete těšit? Na promítání filmů, zajímavé přednášky, besedy s atraktivními hosty, soutěže, workshopy, divadelní představení, výstavy, koncerty, stolní i počítačové hry, turnaje nebo DDR. Více informací najdete na stránkách Festivalu fantazie (http://www.festivalfantazie.cz/)

V rámci Festivalu fantazie proběhne 7. - 9. 7. 2011 filmový festival FanFest. Téma FanFestu 2011 zní: Filmové adaptace. Těšit se můžete na zajímavé přednášky, besedy s hosty, promítání filmů, workshopy i filmařskou soutěž.

Přednášky budou například o adaptacích literárních děl Stephena Kinga, Neila Gaimana, Terryho Prattcheta a dalších. Jaká je literární předloha a jak ji uchopili režiséři se dozvíte také například o slavných Letopisech Narnie či Nekonečném příběhu. Adaptace letošnímu FanFestu zkrátka vládnou, proto se můžete těšit i na nejrůznější hitparády komiksových, literárních a divadelních adaptací. Jak je ve filmu pojata umělá inteligence, kde se vzal námět pro sci-fi komedii Muži v černém, jaké okultní symboly se objevují v legendárním expresionistickém snímku Upír Nosferatu a jak vypadá zlo na filmovém plátně? To a mnoho dalšího naleznete v programu přednášek.

Program bude také zaměřen na osobnost irského herce a režiséra Kennetha Branagha. Seznámíme se nejen s jeho nejnovějším filmem Thor, jež je adaptací stejnojmenného komiksu, ale i s jeho slavnými adaptacemi Shakespearových her nebo s jeho hereckou kariérou, která mu vynesla i nominaci na Oscara.

Dále vás čekají besedy se zajímavými hosty a také workshopy, například o tvorbě profesionálních titulků. Host tohoto workshopu Hedvika Humlíčková má s psaním titulků dlouholetou zkušenost a podělí se s vámi o nejrůznější tipy a triky, jak napsat po formální i obsahové stránce dokonalé titulky.

Nedílnou součástí FanFestu je i soutěž amatérských filmů. Filmy mohou být na jakékoli téma, hrané i kreslené. Uzávěrka soutěže je 18.6.2011. Každý z přihlášených získá volňásky a uvítací balíček. Odborná porota bude hodnotit jednotlivé kategorie (režie, kamera, střih) a samozřejmě celkový dojem daného snímku. Na vítěze čekají hodnotné ceny, nicméně nemusí být vždy důležité vyhrát, ale setkat se s lidmi s podobnými zájmy a navzájem si vyměnit nejrůznější tipy a triky.
Více informací o FanFestu a přihláškách do soutěže na www.fanfest.cz nebo na info@fanfest.cz