Program FanFestu 2014

Letos se přednášející zaměří především na téma láska, sex a erotika. Hlavní režisérskou osobností je pro tento rok Woody Allen. Také se můžete těšít na promítání studentskách a amatérských filmů a přednášek k nim. V anotacích uvedených níže se dočetete více.

Pátek, 27. června

V pátek 27. června začíná Festival fantazie, stejně tak i FanFest. Přijďte si poslechnout úvodní přednášky o Woody Allenovi a nalaďte se na lásku, sex a erotiku.

Woody Allen (Lukáš Kratochvíl, Kája Jelínková)

Všechno co jste chtěli vedět o Woodym Allenovy (ale báli jste se zeptat). Woody Allena vám ve dvou hodinách představí Lukáš a Kája. Zároveň tak uvedou letošní FanFest.

Sexbomby vs. ošklivky (Verča Loudová)

Ženská ošklivost se měnila od Antiky. Jaké jsou ošklivky dnes a jak se docílí toho, že věříme, že jsou ošklivé? Druhou část budou tvořit současné sexbomby, od Marilyn Monroe, A. Hepburn až k Madonně a A. Jolie.

Erotika v českém filmu I. (Janča Mičkalová)

Cudně odhalené kotníky, poetické náznaky, první opravdu odvážné scény – vydejte se s FanFestem  po naučné stezce přelomových filmů československé kinematografie stírajících tabu. Od němé Extáse až po uvolněná léta šedesátá.

Promítání filmu Hollywood Ending

Hoollywood v koncích, film Woody Allena. Přijďte se podívat na tématicky laděné promítání Woodyho komide z roku 2002.

Sobota, 28. června

Náhledněte do anotací sobotního programu.

Trailery plné romantiky I (FanFest tým)

Přijďte se podívat na trailery plné zamilovanosti, flirtu, lásky, nesnášenlivosti, hádek a zkrátka všeho, co k životu patří. Samozřejmostí je skvělá hudba.

Studentské a amatérské filmy I (uvádí Lukáš Kratochvíl)

Přehlídka těch nejlepších filmů od amatérskcýh filmařů a studentů filmových škol z České reubliky a ze zahraničí.

Walt Disney: Princezny a marketing (Verča Loudová)

Walt Disney je současná nejúspěšnější mašinérie na sny. Povíme si, jaké marketingové strategie k tomu využívá, jak se propojují s filmem i reklamou. Nebudou ani chybět princezny a jak měnily, aby naplnily divákovo očekávání. Je libo Sněhurku nebo Tangled? Na trhu si můžete koupit lásku obou.

10 nejkontroverznějších filmových párů (Verča Loudová)

Zakázaná láska, zvrácená láska, láska jako chtíč. Přijďte se podívat, jak lásku pojímá masový vrah Dexter, génius Sheldon z BBT nebo Bonnie a Clyde. Kontroverzní milence doplní i Lolita a nejnovější film Ona.

Romantické filmy terčem parodie (Kája Jelínková)

Romantické filmy, hrdinové nebo zápletky - zejména ty kultovní přímo svádí k tomu dělat si z nich tak trochu legraci. A že je to někdy opravdu povedené, o tom se můžete přesvědčit na této přednášce.

Sex a gender ve filmu a v reklamě (Verča Loudová)

V první části přednášky uvidíme, jak jsou zobrazované ženy a muži v reklamě. Nebudou chybět ani filmové ukázky žen-bojovnic, nezapadající do standardních škatulek. Druhá část představí nejkontroverznější filmy všech dob, balancující na hranici umění a naturalismu lidského těla.

Diagnóza: Rosamunda (Janča Mičkalová)

Pojďte s námi odhalit tajemství viru Rosamunde – zákeřného bacilu napadajícího převážně osoby ženského pohlaví, jenž má potenciál zbraně hromadného ničení. P. S. Dojde i na „dojče romantiše seriále“… aneb o telenovelách s nadhledem.

Filmové novinky a trailery (Lukáš Kratochvíl)

Přijďte se podívat na to jaké filmy Vás v nejbližší době čekají! Přehlídka těch nejlepších a nejzajímavějšíích filmových novinek a trailerů!

Erotika v českém filmu II (Janča Mičkalová)

Jak to bylo s erotikou ve filmu v nekompromisní a cenzurou protkané době Husákovy vlády? Na druhém bloku přednášky zapátráme po sexsymbolech normalizace i po změně zobrazování erotična v kinematografii divokých let devadesátých.

Klasický Woody Allen a New York (Lukáš Kratochvíl)

Woody Allen je jedním z nejzajímavějších a zároveň nejoriginálnějších filmařů své generace. Jaký je jeho vztah k New Yorku a jak ovlivnil jeho klasické filmy genius loci tohoto jedinečného města.

Promítání filmu Woody Allena

Woody Allen: Annie Hall.

Neděle, 29. června

FanFest nezahálí a pokračuje i v neděli. Projděte si anotace pořadů pro dnešní den, ať nezmeškáté pokračování pořadů z minulých dnů.

Trailery plné romantiky II (FanFest tým)

Přijďte se podívat na trailery plné zamilovanosti, flirtu, lásky, nesnášenlivosti, hádek a zkrátka všeho, co k životu patří. Samozřejmostí je skvělá hudba.

Studentské a amatérské filmy II (uvádí Lukáš Kratochvíl)

Přehlídka těch nejlepších filmů od amatérskcýh filmařů a studentů filmových škol z České reubliky a ze zahraničí.

Co lidé rozumějí pod slovem láska (Barbora Sommerová)

Jak lidé chápou to, co nazývají slove láska, jaký je to vlastně cit a jak s takovým materiálem pracují filmoví režiséři? Trochu vážně, trochu nevážně na téma láska ve filmu.

Animovaná láska (Kája Jelínková)

Láska se nevyhýbá ani animovaným hrdinům. Ať už jsou z říše zvířat, trpaslíků anebo záhrobí, zamilovat se můžou všude a vše je jako v pohádce. Anebo v horroru?

Mezilidské vztahy očima I. Bergmana (Barbora Sommerová)

Mezilidské vztahy z pohledu jednoho z nejvýznamnějších režisérů 20. století.

LoveQuiz (Kája Jelínková)

Přijdťe otestovat své znalosti! Ukažte jak znáte romatické filmy, melodie, hlášky, hrdiny a hrdinky.