O Festivalu fantazie

Letos se Festival fantazie koná od 29. června do 8. července, tak si tohle datum zapamatuj a přijeď se podívat, co se na takovém festivalu vlastně děje.

FanFest je součástí Festivalu fantazie (FF), proto si přečti, co to Festival fantazie vlastně je, kdo ho pořádá a co tě čeká, když přijedeš.

Festival fantazie probíhá každoročně v Chotěboři, a to už od roku 1996. Pořadatelem je SFK Avalon, o. s. za kterým stojí hlava celého festivalu, organizátor Václav Pravda. Festival fantazie je oficiálně největší setkání příznivců a sci-fi v České republice. Ale jak se dozvíš dále, v programu si najdou své oblíbené pořady i lidé, kteří se jako fanoušci fantasy a sci-fi necítí. Zkrátka, Festival fantazie je tady pro všechny. Počítáme se všemi - s klukama (těch jezdí na festival nejvíce), s holkama, s mamka, taťkama, dětma i psema. O všechny bude v Chotěboři začátkem července postaráno.

Nechme formální údaje stranou a přejděme k akci, aneb co na festivalu zažiješ: po příjezdu na festival se přihlásíš, ubytuješ a jdeš - jdeš na program. Pokud si do ruky vezmeš program FF zjistíš, že máš každou hodinu na výběr zhruba z deseti možností, kam se jít podívat.

Program Festivalu fantazie

Klasický program zahrnuje především přednášky, besedy a semináře na různá témata. Festival fantazie není jenom o FanFestu a programu FanFestu, na FF přijíždí spousta dalších organizátorů, aby představili vlastní linie a jejich program. Takže přednášky, besedy a semináře - to jsou možnosti, jak se dozvětět něco více o Harry Potterovi, Star Wars, anime a manze, orientální kultuře, cestování, počítačových hrách, nových i starých seriálech nebo o soudrecích k filmům.

Festival trvá zhruba 10 dní, takže chápeme, že tě nebaví celé dny vysedávat na zadku a poslouchat přednášející. Proto je pro vás k dispozici aktivní část programu, která zahrnuje nejrůznější pohybovou aktivitu. Tu zajišťuje především FightCon a  MoveCon, linie FF, kde se můžeš naučit základy šermu nebo různých tanců. Mimo to se z tebe během pár dní může stát středověký rytíř zběhlý v boji. Kromě MoveConu a FightConu organizátoři návštěvníkům nabízejí možnost hraní různých hudebních her, jakými jsou např. DDR, Wii nebo GuitarHero. Dále si v prostorách konání FF můžete zahrát Pétanque nebo půjčit kolo a projet se po okolí. Docela běžnou součástí FF je AirSoft (s vlastním vybavením) nebo různé larpy.

Myslíme si, že po dni v přednáškových místnostech a aktivního pohybu, si návštěvníci zaslouží něco extra. Proto je na FF ExtraProgram, v rámci kterého jsou připravovány různá divadelní představení, diskotéky a zábavné večery.

Jsme připraveni i na ty nejnáročnější návštěvníky. Pro ty, kteří si nevyberou nic z nabízeného programu, jsou po celou dobu trvání FF a téměř non-stop k dispozici stovky deskových a počítačových her. Přes den můžete zajít do kino, pokud vám v průběhu roku unikly filmové novinky.